Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak JAK zhubnu?

21. 1. 2007
 

Jak zhubnout?

Tuto otázku si pokládají deseti tisíce žen a mužů nejen v České republice. Je to problém, který může hodně ovlivnit chod domácností. Je-li žena nespokojená se svým tělem nemá pak ani chuť jej svému muži ukazovat a tak se stane, že jej začne odmítat a může to vést až k rozkolu manželství.

Jak se vlastně zbavit nadváhy? Je to jako s každou pochutinou či návykem, který si sami během života vypěstujeme.Všichni víme, že pití alkoholu s mírou je příjemné zpestření vhodného k uvolnění a při větším množství už nám to nedělá dobře, nebo se naopak chováme přinejmenším nezvykle.
Podobně jako k alkoholu bychom měli přistupovat  i k jídlu.  Každý ví, že pokud se přejídáme a zvláště pak večer tak nám pak není dobře, špatně usínáme a cítíme se oslabení. Samozřejmě chodit spát s hlasitým kručením v břiše také není nic příjemného, takže jako s vynikajícím vínem, je třeba si dát, ale jen trošku.

Jak jsme si již v mnohých časopisech mohli přečíst  nejlepší doba pro poslední sousto je 17.00-18.00 hodina. Záleží také na tom v kolik chodíme spát, což samozřejmě nesouvisí s tím, že si řekneme, že když film  končí po půlnoci tak se  najíme ještě v 22.00, protože jdeme spát později. U televize přeci jenom většinou ležíme nebo sedíme takže prakticky jen všechno co jsme právě snědli pěkně uložíme do zadečku či bříška.

Všichni jsme si všimli, pokud jsme již nějakou tu dietu drželi, že pokud se nám zvětšil zadek a zmohutněla stehna tak při hubnutí začneme hubnout nejprve na prsou a zadeček se nám vůbec nezmenšuje. Důležité je proto hubnout tak, abychom se zbavovali právě problémových partií, což jednorázové diety absolutně neřeší. Prostředky, které si můžete zakoupit v lékárnách či tabletky na hubnutí Vám pomohou jen tehdy pokud změníte svůj životní styl a většinou je rovněž nutné sportovat, což potom absolutně  vylučuje nějaký účinek dané látky, protože při celkové změně životního stylu zhubnete a ani není třeba vydávat nekřesťanské peníze za rádoby skvělé přípravky na hubnutí.

Náplasti na hubnutí, hubnoucí vložky do bot, koktejly, čaje, tabletky, nebo "drahé hubnoucí programy na míru", které Vám  navíc slibují menší výdaj peněz za jídlo a tím  pádem "výhodnou" investici do tohoto programu, kdy  Vám po telefonu ne nutně odborník bude doporučovat co je pro Vás dobré působí na mně tak nějak "nedůvěryhodně".

Myslím a většina z nás to také ví, že nemá cenu zbytečně utrácet peníze za tyto  programy, které slibují rychlé a snadné hubnutí, protože zhubnout skutečně a trvale není snadné a rozhodně ne rychlé. Je důležité si určit cíl. Ale ten cíl by měl být dosažitelný. Postupně se snažit snížit nadváhu, s tím, že začneme s cílem například zhubnout nejprve  2-3 kg, pak se snažit toto měsíc udržet a pokročit o další dvě kila a tak dále, než dosáhneme požadované váhy.  Zhubnout trvale třeba deset kilo je otázka jednoho až dvou let, přeci jen berme v potaz, jak dlouho nám trvalo je nabrat, určitě to nebyl týden nebo měsíc, což je například doba, za kterou bychom toto chtěli najednou zhubnout.

Jíst s rozmyslem, hodně ovoce a zeleniny, zbytečně tělo nezatěžovat tučnými jídly, cvičit či chodit na dlouhé procházky a hodně pít je snad zbytečné zdůrazňovat, neboť všichni víme kde jsou naše slabiny, co kdo dělá špatně nebo nedělá vůbec.

V několika předchozích článcích jsme nabídli způsoby a triky, co dělat když nás přepadne hlad. Rozhodně nikdy nehladovte, ale raději mějte při sobě  kousek mrkve, racio nebo vodu, kterými tento hlad utišíte.

Citát: "Jídlu věnujte pozornost jakou si zaslouží, má být pouze zdrojem našeho žití ne jeho smyslem." Každý z nás si pod touto větou představí něco jiného, je však do jisté míry pravdivá, nikdo nechce abyste vynechali čokoládu nebo pěkně propečený vepřový řízek, pouze záleží na množství, která je nutná k tomu, abyste žili.