Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chci vypadat jako,...

25. 2. 2007

Nejenom náctileté dívky se chtějí přiblížit idolu krásy. Ženské časopisy doporučují svým čtenářkám oblečení a účesy podle Jennifer Lopez a Kate Moss nebo zaručeně super tip na líčení ala Angelina Jolie. Ale opravdu máte zapotřebí někoho napodobovat, nebo z něj mít dokonce mindrák?


Kterak se obyčejná holka stala hvězdou…
Možná, že zrovna nevypadáte jako nejkrásnější topmodelky a holywoodské hvězdy z plakátů, ale to rozhodně není důvod ke komplexům. Nemáte důvod si nevěřit – nemusíte mít hrudník napěchovaný silikonem, aby po vás muži šíleli. Tak například podle britského magazínu More dává 85 procent mužů ve věku 18 – 34 let přednost majitelkám chirurgicky neupraveného poprsí, zatímco silikony odmítají a umělým vnadám se vyloženě vyhýbají! A ještě jedna věc – nikdo netvrdí, že krásky, které se na nás culí nebo dělají sexy oči na obálkách časopisů, jsou ve skutečnosti šeredné. Ale velká část z nich je… řekněme průměrných. Nezapomínejte na dřinu plastických chirurgů, švadlen, vizážistů a fotografů, kteří spojením sil a použitím osvědčených triků dokáží z nemastné neslané holky odvedle udělat popovou hvězdičku, ideál náctiletých a třeba i zdroj vašich komplexů.
 
Byla snad Marylin Monroe ošklivá?
Určitě nepochybujete o tom, že Marylin Monroe byla krásná, charismatická žena. Muži z celého světa k ní vzhlíželi; oslnila jich tisíce včetně prezidenta Spojených států J. F. Kennedyho. A co by si chudinka počala dnes? Ve srovnání s dnešním ideálem ženské krásy by dopadla jak sedláci u Chlumce – s pětapadesáti kilogramy na výšku 166 cm by byla otrokem nejrůznějších diet, nevyhnula by se liposukci stehen, plastice ňader a nosu. Do svých (na dnešní poměry příliš úzkých a málo sexy) rtů by si musela nechat napíchat spoustu kolagenu a do okolí očí a čela zase pár injekcí botulotoxinu. A i kdyby se podřídila současným trendům, museli by její drobné chybičky na kráse stejně ještě vyretušovat. A teď řekněte – měla by božská Marylin všechno tohle zapotřebí? Neměla, přesně tak, jako to nemáte zapotřebí vy!
 
 

Autor: Anna Menoušková