Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srovnání

1. 11. 2006
Výška
Díky lepší výživě a životní úrovni vyrostla česká populace za poslední století o deset centimetrů. Česká žena dnes měří průměrně 167 centimetrů, muž o třináct čísel víc. V Evropě jsou nejvyšší Skandinávci (průměrná Švédka měří skoro o čtyři centimetry víc než Češka) a nejmenší Španělé ruku v ruce s Portugalci (průměrnou Španělku převyšujete o šest centimetrů). Nejvyšší žijící žena světa, Číňanka Jao Defen, měří 236 centimetrů!

Váha
Kromě toho, že ženy rostou, také tloustnou. Průměrné ženě dnes rafička na váze vyskočí na 70 kilogramů – o třináct víc než v šedesátých letech! Skoro tři čtvrtiny žen každý den přemýšlejí o svých tělesných nedostatcích a dvě třetiny trápí jejich váha. Podle průzkumů internetové společnosti AOL by dokonce každá desátá žena bez váhání skočila pod kudlu plastickému chirurgovi, kdyby za zákrok nemusela platit, a každá třetí by ráda zhubla deset kilo! Ale dohánět anorektickou váhu manekýn je nezdravé!
Před dvaceti lety vážily modelky v průměru o 8 kg méně než běžné ženy, dnes už váhový rozdíl činí 20 kg.

Oči
Téměř polovina Čechů nosí brýle a pouze jedno a půl procenta řeší oční vadu čočkami. To v USA spoléhá na dioptrické lastury každý šestý Američan! Očních vad každý rok přibývá. Jestliže často zíráte na obrazovku počítače nebo televize, braňte oči tím, že je každých patnáct minut necháte odpočinout. Sledujte třeba kytku na pracovním stole nebo je zavřete. Rámují váš svůdný pohled tmavomodré kruhy a opuchliny pod okem? Jejich původcem může být kromě únavy a civění do počítače i alergie! Podle výzkumů ženy pláčou průměrně šedesátkrát ročně. Muži sice roní slzy méně často, ale pořád víc, než by vám přiznali. Sedmnáctkrát za rok! Tím, že brečíte, odbouráváte negativní emoce a stres. Opuchlá víčka polaskejte krémem. Stačí vám množství ve velikosti zrnka rýže.

Vlasy
Vlas žije dva až čtyři roky a za měsíc vyroste asi o jeden centimetr. Také vám jich denně asi sto vypadne – hlavně při mytí hlavy. Pokud vás prameny opouštějí ve větším množství, může za to nejspíš přísná dieta, stres, špatná funkce štítné žlázy nebo hormonální změny v těhotenství.

Prsa
Zvětšují se. V průměru ženám nejlépe padne košíček velikosti 90C, zatímco ještě nedávno si vystačily s podprsenkou 85B. Stojí za tím hormonální antikoncepce, obezita a plastická chirurgie. Podle průzkumu internetové společnosti AOL by 16 procent žen svěřilo ňadra do rukou plastického chirurga, kdyby za operaci nemusely platit jako třeba americké vojákyně. Příslušníci americké armády si totiž mohou nechat zdarma udělat řadu zákroků od vojenských plastických chirurgů. To Thajky se pokoušejí zvětšit a zpevnit prsa pomocí speciálního tance! V Japonsku zase nabízí známý guru zvonění do mobilu, po jehož poslechu by vám měla ňadra narůst. Vy byste měla chránit tvar prsou dobře padnoucí podprsenkou. Z výzkumu firmy Marks & Spencer, kterého se účastnilo skoro padesát tisíc žen, vyplynulo, že devadesát procent z vás nosí špatné číslo podprsenky! V jejích prodejnách vás proto přeměří odborně a zdarma. Máte velká prsa a nesnášíte podprsenky? Vydejte se do vesmíru! V kosmu se prsa sama vztyčí a zůstanou v pravém úhlu ke hrudi, takže žádné popruhy nebudete potřebovat!

Sexuální život
Víc než třetina žen myslí na sex každý den! Zároveň ale sedmdesát procent Britů ve věku od 16 do 24 let v nedávném průzkumu uvedlo, že jsou večer příliš unavení, než aby měli chuť na milování. Badatelé při sledování jednovaječných dvojčat zjistili, že schopnost žen dosáhnout orgasmu je z jedné třetiny dána dědičností. Slastné vyvrcholení se během pohlavního styku vyhýbá celé třetině žen! Při masturbaci nedojde k vrcholu už jen jedna pětina. Každá desátá žena si při milování představuje, že spočívá v náruči úplně jiného partnera. A každá dvacátá žena při milování přemýšlí o úklidu nebo pracovní poradě. Na sex s jinými muži občas myslí pětadvacet procent žen!

Břicho
Průměrná žena si kolem pasu naměří 85 centimetrů. Pozor! Obvod pasu nad devadesát centimetrů zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Nejužší pás vlastní Američanka Cathie Jungová – 38 centimetrů! Už dvanáct let si každý den stahuje žaludek korzetem. Vy zkuste raději pravidelné cvičení a červené víno. Vědci zjistili, že látky obsažené v rudém moku zpevňují kůži na břiše a vypínají prsa.

Nohy a zadek
Obvod zadnice se průměrně pohybuje kolem 109 centimetrů. V každém případě tuk na hýždích škodí srdci méně než pneumatiky kolem pasu. Děsí vás pomerančové provedení vašich stehen a zadku? Uklidněte se. Celulitida se zabydlela na kůži osmdesáti procent žen! A to i těch hubených. Nohy vás celý život nosí, takže byste se o ně měla starat. Jen třicet procent z vás jim však pravidelně dopřává cvičení, pedikúru a masáže. A kolik žen dolní končetiny odchlupuje? Asi polovina Češek, třetina Němek a tři čtvrtiny Angličanek. Holení zabere nejvíc času plavkyni Yvettě Hlaváčové, protože vlastní podle Guinnessovy knihy rekordů nejdelší nohy na světě: 126 centimetrů! Další dlouhonožkou je opět Češka. Modelka Adriana Sklenaříková brázdí ulice na stočtyřiadvaceticentimetrových podpěrách.